Leden 2007

O.C. (seriál)

31. ledna 2007 v 16:50 Filmy
Původ seriálu: USA
Celý název: The O.C. - Orange Country (California)
Počet řad: 4
Info: Hlavní osobu v seriálu hraje 17ctiletý Ryan , který pochází z chudé čtvrti. Rodina Cohenových ho však adoptuje. Tím pádem má i nového bratra - Setha, se kterým je dobrý kamarád. V novém bydlišti si najde i svou lásku - Marissu. Sledovat budeme jeho problémy a jak se vypořádá s novým životem.
Seriál natočila velice známá televizní stanice FOX (má za sebou úspěchy seriálu Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd.) Seriál se velice rychle stal oblíbeným a sledovaly ho tisíce a tisíce lidí. Nejdříve byly v plánu pouze dvě série, nyní se však točí dokonce čtvrtá! Herci se velmi rychle proslavili. V Evropě je seriál zřejmě nejoblíbenější v Německu. Není časopis, kde by se nezmínili o něčem okolo O.C.!
Benjamin McKenzie (Ryan Atwood)
Benjamin McKenzie se narodil a vyrůstal v Texasu.Následně po jeho dokončení studia University of Virginia,kde byl specializovaný na zahraniční věci a ekonomiku, odešel do New Yorku a zabýval se herctvím-svým velkým koníčkem. Mezitím se v New Yorku objevil na off-Brodway v Life Is a Dream jako Soho Rep. Potom si zahrál v mnoha představeních na Williamstown Theatre Festival, včetně Street Scene a The Blue Bird ,a na University of Virginia v Measure for Measure a Zoo Story. Potom se přestěhoval do Los Angeles,kde vzal roli v The O.C.

Mischa Barton (Marissa Cooper)
Mischa Barton rozvinula svoje rozsáhlé filmové a divadlní shrnutí jistě i tím, že je jednou z nejvyhledávanějších mladých hereček svojí generace. Její filmový debut se vyskytl roku 1998-Sam Rockwell,oproti kritizovanému Lawn Dogs,natočenému už v roce 1997.Následoval film Pups /1999/,moderní verze Bonnie&Clyde. V roce 1999 dostala roli ve filmu Sixth Sense (Šestý smysl),kde si zahrála po boku Bruce Willise a Haleyho Joela Osmenta. Tentýž rok následoval film Nothing Hill s Julii Roberts a Hughem Grantem. Postupně dokončila práce na dodatečných rolích.Včetně Lost and Delirious (2001) a Skipped Parts (2000) s Jennifer Jason Leigh a Drew Barrymore. V devíti letech Mischa začla hrát v divadle v New Yorku s rolí ve hře Slavs!.Dále hrála například ve hře Twelve Dreams jako Emma Hatrick,Where the Truth Lies nebo One Flea Spare.Zahrála si dokonce na New York Shakespeare Festival (Festivalu Shakespearových her v New Yorku). Mischa se objevila ve třech sériích All My Children. Zahrála si v televizním filmu Frankie&Hazel,kde hrála baletku a basebalistku Frankie, objevila se v osmidílném seriálu na ABC "Once And Again". Mischa bydlí se sestrami a s rodiči v residenci na Manhattnu.Její nejznámější role je v seriálu The O.C., kde si zahrála Marissu.Adam Brody (Seth Cohen)
Narodil se a vyrůstal v San Diegu,CA. Adam Brody strávil své mládí s přáteli, zábavou a surfováním. Po dokončení studia přesvědčil své rodiče aby mu dovolili chodit na univerzitu v Los Angeles. Nicméně, místo toho aby se zapsal do školy, najal si soukromého učitele herectví, podepsal smlouvu s osobním manažerem a brzy se objevil v televizním seriálu "Growing Up Brady," jako Barry Williams.
Brzy poté byl Adam Brody obsazen jako vedoucí postava Zack v seriálu MTV "Now What?". Jeho televizní úspěch rychle rostl a zahrnoval role jako Coop v "Once and Again," ; opakující se role Dave v "Gilmore Girls" (Gilmorova Děvčata) ; a hostující role v seriálech "Judging Amy," (Soudkyně Amy); "Family Law" ; "Smallville".
Brodyho filmový budoucí úspěch zahrnoval Warner Bros. "Grind," ; v roce 2002 thriller "The Ring" (Kruh) ; "Holding Out Hope" ; a megahit "Mr. & Mrs. Smith," (Pan a Paní Smithovi) po boku Brada Pitta a Angeliny Jolie. V poslední době má Adam zajištěnou roli s Meg Ryan ve filmu "In the Land of Women" s režisérem Jonathanem Kasdanem.Rachel Bilson (Summer Roberts)
Rachel Jade Bilson se narodila 25.srpna 1981 v Los Angeles. Má staršího bratra. Předtím než objevili její herecký talent, učila se Rachel jak si omotat své rodiče,kamarády a sourozence kolem svých malých prstíků-dovedla získat vždy co chtěla. Už odmala měla Rachel ráda hraní a vždy měla plnou podporu od své rodiny. Už v sedmi letech vyzkoušela svoji první roli v The Wrong Guys od Louie Andersona. Film získal více než 1 milion dolarů.
Zkušenosti opět potvrdily Rachelino nadání pro herectví a to ji vedlo k vyzkoušení role během studia na Notre dame High School. Její další role přišla jako malá role v sedmiepisodní miniserii nazvané Human Target. Role byla malá ale Rachel to dovedlo k jejímu snu vystudovat a být naplno herečkou. Jejím dalším krokem byla sláva spojená s najmutím agenta který jí vděčně pomáhal.
Racheliným opravdovým prvním "jobem" s agentem byl Bye Bye Birdie, kde si zahrála význačnou roli a pomohlo jí to k získání dvou hlavních rolí v dalších filmech: The Crucible a Once Upon A Mattress. Po dvou letech strávených v divadle se Rachel rozhodla odběhnout a zkoušela štěstí v televizi. První televizní role přišla ve fantastickém seriálu It's True v roce 1998, ale seriál byl krátce po odvysílání prvního dílu zrušen a ukončen. Přes ztrátu své první velké televizní role Rachel pokračovala dál, hrála v reklamách pro velké společnosti jako třeba Subway.
Potom přišel její "velký rok"-rok 2003. Vyzkoušela role ve třech představeních-dvě v televizi a jeden v nezávislém filmu:Buffy the Vampire Slayer (Buffy, přemožitelka upírů), 8 Simple Rules, a nakonec film Unbroken. Po tomto pilném rozvrhu bylo hotovo, Rachel byla pozvána na zkoušky nových televizních seriálů, jako třeba Beverly Hills 90210, Merlose Place a The O.C. Okamžitě ji obsadili do The O.C. jako Summer Roberts-krásnou, zhýčkanou a povrchní dívku.
Televizní show debutovala v létě 2003, s fantastickým hodnocením a dostala Rachel do světla reflektorů. Po premiéře byla Rachel uváděna na obalech časopisů jako Zink, Stuff, COSMOgirl, YM, stejně jako hostující hvězda v show jako Jimmy Kimmel Live, Craig Kilborn, The View, Ellen, Mad TV, On-Air with Ryan Seacrest a MTV Request.

RRRrrr!!!

30. ledna 2007 v 17:58 stojí to za to!
RRRrrr!!!
Rok výroby:2004
Typ filmu:komedie
Popis:

Před 35 000 lety, v časech, kdy boj o oheň už byl skončen, přišel na řadu šampon! Šampon, kvůli kterému byl spáchán první zločin v dějinách lidstva. Dva pravěké kmeny, Špinavovlasatí a Čistovlasatí žijí v harmonii a míru až do chvíle, když si Špinavovlasatí uvědomí, že jsou od sousedního kmene značně odlišní…, a to čistotou vlasů. Čistovlasatí se však o tajnou pěnivou recepturu nehodlají dělit... Čistovlasatí až doposud žili klidný, šťastný a čistý život.

Nikoho z nich nenapadlo, že by jim mohl někdo závidět krásné čisté vlasy. Dokonce ani špinavý a smradlavý sousední kmen Špinavovlasatých. Ale jednou v noci se to stalo. Poprvé v historii lidstva byl spáchán zločin. Člověk zabil člověka… Co bylo motivem? Kdo vyřeší tuto záhadu? Co když je tato vražda pouze začátkem hrůzostrašné série? Všechny tyto otázky začínají řešit prehistoričtí vyšetřovatelé. Začíná pravěká špionáž a s ní přichází i první vyšetřovaný zločin v dějinách lidstva. Zažijete první výslechy, sledování a podezřívání.

V bláznivé komedii režiséra Chabata vstoupíte do prehistorické doby, kdy byla placená starostlivost o děti nutností, profesionální volejbal zábavou a sledování nástěnných maleb samozřejmostí jako je nyní sledování TV. Nelekněte se hrůzostrašných zvuků vycházejících z jeskyní. Podmínky základních lidských potřeb byly před 35 000 lety nedokonalé.


Super soutěž o nejjjj blog!!!!!!!

29. ledna 2007 v 17:41
Myslíte si,že Váš blog je nej nej nej a zaslouží si ocenění?Pak máte jedinečnou příležitost!!!
..takže do komentářů napiště své jméno,případně nějaký ten drb o sobě a hlavně NÁZEV BLOGU!!!!!
Bacha pouze prvních 20 přihlášených blogů bude zařazeno do soutěže,my vybereme 10 nejlepších a znich vytvoříme anketu!Dál bude rozhodování jen a jen na vás.První 3 výherci budou oceněni a přidáni na náš blog jak přátelské blogy!!!!!Výsledky se dozvíte1.4 2007 zde,kde budou zveřejněny veškeré výsledky a diplomy pro 3 nejlepší blogy!!! tak neváhejte a přihlaště se ještě teď!!!Kdo zaváhá,nehraje!!!váš Hotstyle:):)

hotstyle podruhé..

29. ledna 2007 v 11:19 hotstyle
....No tak čas beží a tak články postupně přibývají,sice ne s velkou rychlostí,ale už toto je úspěch.....doufáme,že se vám tady líbí a do komentářů pistě své názory na tento blog,co se vám tady líbí a naopak..snesem i kritiku:) Na zmíněných mp3 se brzy zapracujeTak pište co by jste tu ještě rádi viděli a s již zmíněnou kritikou nešetřete a také chvály není nikdy dosssttttt!!!!Tak se mějte hezky užívejte si života.Váš Hotstyle

O lásce

28. ledna 2007 v 15:44 Citáty a spol...
"Miluj se, ale nezamiluj se."

Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí

Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují.

Nevěř tomu, kdo říká "Miluji Tě, ale tomu, kdo v slzách říká: Miluj mě!


Lehko se dáme oklamat tím, co milujeme .-Moliére-


Lépe být smutný s láskou než veselý bez ní. -Goethe-

Láska je líbezný květ, ale je třeba odvahy, abychom si jej šli utrhnout na kraj strašné propasti.
-Stendhal-

Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní. -španělské přísloví-
Srdce vždy kráčí po cestě, z níž nás rozum zrazuje. -Henri Louis Bergson-

Zamilovaní nemohou posuzovat krásu.

Moudře milovat bude jen ten, kdo pozná sám sebe, ten jen každičké dílo vykonává podle svých sil.
Velká láska nepředpokládá nic více než milovat člověka takového, jakým je. -Claude-Pierre Boiste-
Člověk není nikdy žárlivější, než když sám začíná v lásce ochabovat. Pak už nevěří tomu druhému, protože cítí, jak málo se dá věřit jemu samému.-Grillparzer-

Abys byl milován, miluj! -Seneca-

Milovat a být rozumný nemůže ani bůh. -Publius Syrus-

Kdo už nemiluje a už nechybuje, ten ať se dá pochovat.-Goethe-

Zamilovaní jsou vždy rychlejší než hodiny.-Shakespeare-

Láska tíhne k tělu, přátelství k duši.-Ramón de Campoamor y Campoosorio-

Jestliže někdo v životě poznal i sto žen, vůbec nemusel poznat lásku.-Karel Čapek-

Láska jsou dveře, jimiž můžete opustit čas.-Osho-

Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní.-Leibnitz-

Jediný rozdíl mezi rozmarem a věčnou láskou je, že rozmar trvá o něco déle.-Oscar Wilde-

Jediným lékem proti bacilu lásky je sérum ze ženatého člověka.

Zdařilý kompliment je šaramantní zveličení malé přednosti.-Johannes Heesters-

Je několik dobrých prostředků proti pokušení, ale nejjistější je zbabělost.-G.B. Shaw-

Teprve když jsme našli lásku, víme co nám v životě chybělo.-Ruskinr-

Oč bývá těžší přístup k lásce, tím prudší oheň vždy vdechuje syn Venušin milenci.-Kosmas-

Láska by měla být něžnou hrou citů, nikoliv násilným používáním těl.

Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama.

Milostnou strategii ovládá jenom ten, kdo není zamilován.-Pavese-

Co je svět světem, nikdy žádná žena neuškrtila muže, když se jí vyznal, že ji miluje. -Florian-

Jenom když obětujeme hlavu, dobudeme srdce.-turecké přísloví-

Miluji, můj ubohý příteli - a svět má náhle smysl, život má náhle smysl, i smrt bude míti smysl. -Šalda-

Když něco nenávidím, ochuzuji se o něco, když miluji, jsem bohatší o to, co miluji. -Schiller-

Vady svých lásek vidíme až po vystřízlivění.-Francois de la Rochefoucauld-

Láska na první pohled je zároveň posledním pohledem rozumu.-Jean-Richard Bloch-

Člověk, zamilovaný sám do sebe, má tu výhodu, že má málo soků. -G.Ch.Lichtenberg-

Krása je pomíjivá, ošklivost věčná.

Dlouhá nepřítomnost lásku zničí, krátké přestávky ji posílí.-Samuel Johnson-

Pokud se náhodou někomu líbíte, bude to tím, že mu připomínáte někoho jiného.-Murphy-

Milovat, jenom milovat, to je slepá ulička! Člověk má ještě vyšší povinnosti než jen milovat. Možná je to také láska, ale jak rozdílná od jiných.-Antoine de Saint-Exupéry-

Když už se konečně odhodláte poslat milostný dopis, zdrží se natolik, že ze sebe dřív uděláte šaška osobně.-Murphy-

Je třeba dokázat skutky to, čemu věříš srdcem.-

Zákon lásky: pampeliška od milého je vždycky víc než orchidej od kamarádky.

Láska je vždy krásná, i když je nešťastná. Naučí vás chápat jiné.-Edith Piaf-

Tvé mlčení je poušť, v níž bloudím, každá tvá řádka nenapsaná je kronikou mého trápení.

Každá žena má slabost na pitomce, poněvadž si myslí, že zpitoměli z lásky k ní.-Žáček-

Žárlivost je nedostatek úcty k osobě, kterou milujeme.-Bunin-

Ti, co jsou spokojeni sami se sebou, mají špatný vkus. -Balzac-

Říká se, že láska je slepá, ale já jsem se setkal s velkým množstvím zamilovaných dvojic, které kolem sebe viděly dvojnásob více, než jsem byl schopen vidět já.-Josh Billings-

Není zamilovaný, kdo nemiluje navždy.-Euripides-

V očích milující ženy je i hlupák filosofem.-Anton Pavlovič Čechov-

Kašel, kouř a lásku lze zakrýt velmi těžko.-Benjamin Franklin-

Milovat, znamená promíjet.-Lev Nikolajevič Tolstoj-

Ze všeho, co je věčné, je láska nejkratší.-Moliére-

Proti lásce na první pohled pomůže jen druhý pohled.

Platonická láska: doba mezi vzájemným seznámením a prvním polibkem.

Kdykoli jsem odolal pokušení, bylo to krásné, ale když jsem mu podlehl, bylo to stokrát krásnější.
-Heinrich Heine-

Vybíravost je schopnost odolat pokušení v naději, že později přijde něco lepšího.-John A. Lincoln-

Láska je založená na silném přecenění rozdílu mezi jednou osobou a všemi ostatními.-G.B. Shaw-

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek!-Remarque-

Láska je jako slza. Rodí se v očích a padá k srdci.

Příroda dala člověku rozum, aby se bránil lásce a srdce, aby se jí neubránil.

Kapka lásky je víc než oceán rozumu.

"Byli jsme dva a měli jen jedno srdce...."


"Krásné věci jsou nesnadné!!"


"Toužit po lásce ještě neznamená milovat!!"


"Láska je ze všech vášní nejsilnější,neboť útočí současně na hlavu,srdce a tělo!!"


"Pták může milovat rybu,ale kde budou žít...?!


"Člověk ma-li se stát básníkem,musí být zamilován,nebo nešťasten....."


"První láska krásná je,kdo v ní věří blázen je....."


"Láska je divné šimrání u srdce,které nejde podrbat........"


"Láska a alkohol jsou dvě možnosti,jedna trhá srdce druhá vnitřnosti..."


"Šťastný je kdo miluje,šťastnější kdo miloval,nejšťastnější kdo lásku nepoznal!!"


Shoří dům a zbyde jen popel,myslela jsem,že to platí o všem,o rodinách,přátelích,pocitech,ale teď vím,že když je láska opravdová a dvěma lidem je souzeno být spolu,nic je nerozdělí.......=domy hoří,lidé umřou,ale opravdová láska je věčná.......!!!Optické klamy

28. ledna 2007 v 15:17 Crazy

Která z barevných čár je pokračováním horní bílé čáry?

Je to kachna ležící na zádech nebo králík?


Líbající se dvojice nebo jen jeden člověk?

Tyhle válce se vůbec nepohybují....

Dívej se na jednu z teček a ostatní ti zmizí!

Je ta holka za klukem nemší nebo větší?...oba jsou stejní


Na obrázku je vidět bu´t čert nebo ženy v otevřené místnosti..

Můj auťák brouk

27. ledna 2007 v 17:51 Filmy

Filmy

Můj auťák brouk

Motto:Úžasné malé autíčko s tělem brouka a srdcem šampióna.Typfilmu:Komedie Rok výroby:2005 Popis: Maggie Peyton (LINDSAY LOHAN), jejíž rodina se už po tři generace věnuje účasti v automobilových závodech NASCAR, má závodění v krvi. Díky svému otci Rayovi (MICHAEL KEATON), který se ji snaží přehnaně chránit před veškerým nebezpečím, jsou však všechny její snahy o kariéru špičkové závodnice odsouzeny k nezdaru. Ray jí nabídne jako odměnu za úspěšné dokončení univerzitního studia auto, ale místo do obchodu zamíří na vrakoviště. Maggie se zamlouvá starý Nissan, ale zdá se, že o její pozornost usiluje také jistý zrezivělý Volkswagen Brouk, se kterým - ke svému nemalému překvapení - nakonec skládku opustí. Jak se brzy ukáže, starý Brouk jménem Herbie není jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto, které Maggie pomůže splnit její velké sny.


Let's dance

27. ledna 2007 v 17:50 Filmy

Let´s dance

Motto:Každý si zaslouží šanci následovat své sny… ale někteří lidé mají jen jeden pokus....Typ filmu:Drama Milostný Rok výroby:2006

Popis: Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotřídní prima balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc, která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým outsiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomplikuje jim životy?

Patricie Soláříková-fotky

27. ledna 2007 v 17:35 Slavné osobnosti
Patricie Solaříková
Hraje Terezu Jordánovou. Je jí sedmnáct a hrála např. v seriálu Ranč u Zelené sedmy. hodí na středí technickou školu na obor management obchodu a služeb a chtěla by v budoucnu studovat režii a produkci. Má osmnáctiletou ségru, baví ji snowboard, plavání, kino a čtení. Má ráda seriál Přátelé a právě je prý zamilovaná. ;o) Tvrdí, že je komunikativní a má ráda společnost. A nestydí se!

Fotečky

Patricie SolaříkováPatricie SolaříkováPatricie SolaříkováPatricie Solaříková
Patricie Solaříková

Bouřky

27. ledna 2007 v 17:24 Crazy
Bouřka je zajímavý úkaz na obloze. Vyzařuje z ní energie, ale pro někoho také znamená respekt a strach. Nejčastěji udeří v létě, ale také při studených zimních dnech.

Gothicccc

27. ledna 2007 v 17:17 Obrázky

Make-up

Skoro každý gothik miluje černou, proto se v goth líčení kombinuje bílá a černá. Bílý je obličej a černě, nebo tmavé jsou oši, nehty a ústa.Není to však podmínkou, nezapomínejte, že gothika je hlavne ve způsobu života a myšlení, ale když chcete být temný i vizuálně...
Základem pro make-up je opravdu ten nejsvětlejší odstín, sice se špatně shání, ale trpělivost růže přináší :) Dbejte na důkladné rozetření a zamaskování zarudlých míst a kruhů pod očima. Použijte pudr, pokud možno bílý, seženete ho na nekterém z internetových obchodů, ale není to zrovna levná záležitost. Platí, co bělejší make-up, tím lepší.
Oči se orámují černou tužkou, jak, to je jen na vás, ale pozor, aby jste spíš lidi nepoděsili, i když společnost většinou akceptuje různé skupinky lidí, tak věřte, že by zírali. Naneste černý, nebo tmavě šedý oční stín a černou řasenku. Stíny mohou být i červené, nebo fialové, to je na vás. Černou rtěnku na den nedoporučuji, stačí temnější odstín červené, nebo do fialova. Odvážnější líčení si nechte na Goth srazy, nebo na noc. Já osobne takto vycházím když se setmí a jdu třeba na hřbitov a upřímně se bavím, při vyděšených pohledech lidí, co se to u toho hřbitova pohybuje, jestli vampýr? :-D
Součástí goth líčení je samozdřejmě i černý lak na nehty. Zkuste se v drogerii zeptat, sice na vás bude prodavačka asi koukat ale stoji tovpak za to...
*

Skateboarding1

26. ledna 2007 v 20:41 Skateboarding
Skateboadring, nejobdivuhodnější suchozemský sport, dokonalá symbióza svobody a krásna, elixír mládí, hračka pro děti i pro dospělé, přenosný prostředek, dráždidlo na důchodce a mladý holky… tolik jmen pro obyčejný kus dřeva, kovu a umělé hmoty. Jenomže proto jsou lidé lidmi, aby obyčejné neorganické hmotě vdechli život a smysl. Skateboard znamená především sport, náročný a tvrdý, ale je to taky životní styl, který kromě skaters ovlivňuje i mnoho lidí, kteří sami nejezdí. Hudba, oblečení, párty a pozitivní energie, kterou dřevěný svět vytváří, přitahuje hlavně mladší generace, člověk po třicítce je zde spíše vyjímkou.
Skate je věc, jež nikdy nebude masová, nečeká ji boom a pád typu in-line. Zvládnout skateboard, tedy naučit ho poslouchat a spolupracovat, chce totiž silnou dávku trpělivosti a otrlosti. Skateboardový trenažér zatím nikdo nezkonstruoval, takže se vše učí od začátku pěkně na tvrdém a cesta k zkrocení zlého prkna je plná modřin, podlitin, výronů a zlomenin. Proto je skateboarding zábava pro vyvolené - vyvolené lidi se silnou vůlí, svobodnou myslí a sluncem v duši.
BOARD-prkno
BOARDSLIDE-klouzavý trik na překážce
BONELESS-bez kostí,pomocný trik na překonávání překážek
FINGER FLIP-přesmyk mezi prsty
FUNBOX-zábavná krabice,speciální rampy pro freestyle
JAM-tlačenice,závodníci jezdí bez přerušení hned za sebou
KICK FLIP-otočka s nakopnutím
NO COMPLY-nepovolit,jeden ze základních triků
OLLIE-výskokový trik
PARKÁČ-hovorově streetstylový skateboard
POGO-poskakování se skateboardem na špici
STREETSTYLE-silniční styl
WALLRIDE-jízda po zdi
SLIDE-klouzat se
SKEJT-hovorově skateboard
Na přelomu 50. a 60. let se surfaři z kalifornie rozhodli pro něco novýho. Namontovali na dřevený prkno kolečka a sjížděli kopce. Pak se začali učit další triky, který se daj na prkně předvádět například jízda pouze po přední či zadní nápravě nebo otáčení na jakékoli šikmé ploše(bang) jako nápodoba pohybu na vodě. Zjistili, že na ulici mohou využít téměř vše - obrubník, lavičku, zídku.
Ježdění v poolu vzniklo asi tim způsobem, že vlezli do vypuštěnýho bazénu, jehož stěny plynule přecházeli ve dno : D .
Street style
V 80.letech došlo k hromadnýmu bourání skateparků, takže lidi museli jezdit na ulici. Přišlo se na nový triky, který byli přizpůsobený právě k prostředí ulice.
U nás se skateboarding rozvinul asi v polovině 70.let V roce 1981 byla v Praze na Strahově postavená první vertikální rampa a v roce 1985 Luděk Váša vyhrál v Kanadě mistrovství světa.
1994 - firma Mystic pořádá první Mystic SK8 cup
Soutěžní disciplíny:
Street style (jezdec má 50 vteřin a předvádí co umí, má pro sebe celou plochu skateparku)
Vertikální rampa
Pool / minirampa (do bazénu se pustí několik lidí a hodnotí se taky jak se jezdci navzájem vyhýbají)
Best trick (nejlepší, nejsložitější trick)

Básničky

26. ledna 2007 v 20:36 Citáty a spol...
Proč se ptáš
co mi tehdy bylo
proč nepřiznáš
že tě nezajímám
vždyť já tě znám
možná líp než ty sám
a ty přesto zapíráš

vždyť s novým ránem
nikdo nepostrádá
sníh co včera roztál
jen já to pořád řeším
tak proč chceš vědět
proč se ptáš..?
víš že neodpovím..
Viděl její smutnou tvář,
kterou smýval její pláč.
Viděl její oči uplakané,
její vlasy krásně rozcuchané.
Viděl její třesoucí se ruce,
cítil, jak moc ji bolí srdce.
Netušil, že takhle bolí láska,
nevěřil, že tohle je ta kráska.
Ta, kterou opustil a kterou miloval,
díval se na ní a litoval.
Chytil ji za ruku a prosil,
aby mu odpustila.
Ona vstala a navždy ho opustila.
Sorry,že jsem všechno změnila,
ale jiná cesta pro mě nebyla.
Vím,strávil si spoustu nocí bádáním,
jak zničit nicotnost strádáním.
Mé srdce ale zkamenělo
a na tebe dlouho nemyslelo.
Byla jsem slepá a vlastnila jsem křídla,
teď už jen prázdnota mi zbývá.
Proč tvrdíš,že jsem všechno zkazila?
Proč říkáš,že jsem naší lásku zabila?
Dloho si tu nebyl a neviděls mé slzy,
teď na mě křičíš a mě to všechno mrzí.
Vím,co to všechno znamená,
už není návratu,
cesta je zavřená.

Citáty a spol.1

26. ledna 2007 v 20:32 Citáty a spol...

Kamarád,přítel....Kamarád je někdo, komu se můžete svěřit se svými problémy. Přítel je někdo, komu se můžete svěřit se všemi svými problémy. Smrt je něco, co vaše problémy vyřeší.

 • Je lepší shořet nebo vyhasnout??
 • Život je krátký,samozřejmě ale v poměru k čemu??
 • Proč být jak ostatní,,,když šílenství je tak osvobozující!!!??
 • Člověk mijuje,protože miluje,,,Není k tomu žádný důvod,,,,
"I would rather be hated for who i am then loved fot who I am not."
Radši budu nenáviděna za to co jsem, než milována za to co nejsem...

Až jednou půjdeš přes most, který tě povede z dětství do dospělosti - nespěchej!

Podívej se na řeku života,
co pod Tebou točí víry,
postůj a podívej se- touto cestou jdeš naposled..
Jak jednou přejdeš přes ten most,
nemůžeš se vrátit.
Jen bláznům je dopřáváno se vracet.
Pohleď kolem sebe.
Snad vidíš známou tvář.
Podívej!
Vidíš ji?
Znáš ji?
Miluješ ji?
Tak přeci zavolej!!
Až temnota pohltí mou duši, až mé tělo bude odpočívat v rakvi, pak má mysl bude mít konečně klid! Nejde vrátit minulost.. ale jde něco udělat pro budoucnost.
Když se směješ, svět se směje s tebou... když pláčeš, pláčeš sám...
Najdeme se spolu... na dně.
Nechoďte po červeném koberci, přelézejte ostnaté dráty, každá rána vám pak řekne, kdo jste ...
Kdybyste měli co nejdříve umřít
a mohli byste si ještě naposledy zatelefonovat,
komu byste zatelefonovali
a co byste řekli?
A na co čekáte?"
Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel!
Bylo by nám útěchou, kdybychom pochopili, že umírání je poslední zábava v našem životě.
Kdyby měli všichni mí přátelé skočit z mostu, neskočil bych s nimi. Čekal bych na dně, abych je chytil.
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem.
Příjmout své tělo,je podmínkou toho příjmout svou duši
Neplač, protože to skončilo, buď rád, že se to stalo.
Člověk nemusí vlastnit to, co miluje. Skromnému člověku stačí vědomí, že to milované žije.

Grafitti1

26. ledna 2007 v 20:22 Grafiti

grafiti

Již ve 30. letech 20. století se v USA objevují jako prvotní projevy graffiti-artu značky mladistvých rebelů v černošských čtvrtích New Yorku. Tyto znaky původně odlišovaly teritoria jednotlivých gangů a ghett.
60. léta - obrovský rozkvět graffiti způsoben rozvojem průmyslové výroby barev ve sprejích. Graffiti se rozšiřuje z Ameriky do velkých měst Evropy a Asie a dokonce se stává důležitým inspiračním momentem pro uznávané umělce, kteří ho později prosadí i v galeriích (Andy Warhol, J. M. Basqiat, Keith Haring).
První graffiti v České republice se objevilo kolem roku 1989 v Praze na sídlištích Jižního města. Dnes se s ním můžeme setkat prakticky v každém větším městě, Ústí nad Labem nevyjímaje (Předlice, skate-park, serpentýny nad hotelem Vladimír, prostor před prodejnou SWIS atd.). Ústecký graffiti-umělec SAKE 33, neboli Tomáš Jelínek a jemu podobní profesionálové v oboru již dnes bývají vyhledáváni také pro komerční účely.
Graffiti slovník
 • tag - podpis, jméno, značka
 • writer - ten, kdo píše, sprejer
 • crew - skupina sprejerů
 • piece - dílo, výtvor
 • toy - začátečník, "blbeček"
 • bombing - rychle načmáraný tag
 • street - čmárat po všem
 • whole train - pomalované celé metro
 • whole car - pomalovaný celý vagón
 • legal - legální plocha
 • city- v každé části města je writer označen svým jménem.
  Biting -
  styl graffiti je napodobeninou jiného sprayera
  Blackbooks -
  osobní kniha ze skicami, historie writerů, dokumentace stylu a jeho vývoje
  Bombing -
  nezákonný, masivní rozšiřování jména
  Burner -
  skvěle nastříkané graffiti
  Cap - r
  ozprašovací hlava u sprayů - má více obměn.
  Characters -
  kresby figurek, postav v osobitém stylu
  Crews -
  seskupení writerů, kteří společně malují, vzájemně se motivují a ovlivňují
  Crossing -
  překrytí graffiti malbou jiného writera, což je způsobeno často na základě konfliktu, či zabrání atraktivní plochy v dané lokalitě
  Fame -
  writer se snaží rozšířit své jméno, proslavit svůj styl
  Wall of fame -
  plocha, kde má writer povoleno vytvořit své dílo, vznikají zde ty nekvalitnější umělecká díla
  King -
  uznávaný writer se specifickou technikou a osobitým stylem.
  Line -
  metro, specifické trasy metra.
  Messages -
  kresby, které obsahují krátké oznámení
  Murals -
  velkorozměrové malované zdi
  Piece -
  velká kresba - obraz ve stylu nebo charakteru s označením data, podpisu a zprávy
  Quick-Pieces -
  vychází ze Throw up techniky, čárkované, maximálně jednobarevné, avšak s pečlivě provedeným obrysem.
  Style- cíl každého writera, mnohaletý proces, kdy se vyvíjí osobitý styl a způsob malování písmen
  Throw-ups (T-ups) -
  maximálně se používají dvě barvy, bez nákladného designu, rychle a velkoplošně,
  Toy -
  nezkušený writer s mizernou či žádnou technikou.

grafiti-fotečky

fakt good


prkna-historie,styly,fotky..

26. ledna 2007 v 20:14 Snowboarding

Základní pojmy snowboardingu

Regular- postavení na prkně kdy je vepředu levá noha
Goofy- postavení na prkně kdy je vepředu pravá noha
Frontside- hrana prkna u špiček
Backside- hrana prkna u pat
Grab/chytka- uchopení prkna za letu
Onefoot- jízda/skok pouze s jednou nohou upnutou do vázání
Switch- najíždím v opačném směru, než jak normálně jezdím
Fakie- trik dokončuji (ustávám) v opačném směru než normálně jezdím
Frontside- rotace při níž se člověk po prvních 90 stupních dívá do směru jídy (pro Goofy doprava,pro Regular doleva)
Backside- ... opačně (po první 90ce se dívám dozadu)
Jednou ze základních věcí, kterou byste si měli ujasnit hned na začátku, je způsob jízdy, tedy kterou nohu budete mít ve vázání vpředu a kterou vzadu.

Podle toho rozlišujeme dva způsoby jízdy:

Regular - dopředu do vázání se dává levá noha
Goofy - přední noha ve vázání je pravá
Jestli jste nikdy nejezdili na skateboardu a nevíte, podle čeho se rozhodovat, nabízím vám jednoduchý návod. Nejpoužívanější metodou je klouzání na ledě nebo v ponožkách na linoleu. Jedna noha jde automaticky dopředu a druhá drží balanc těla. Dáváte-li při klouzání dopředu levou nohu, budete na snowboardu jezdit regular. S pravou nohou vpředu si zvolíte goofy. Po čase se můžete naučit jezdit oběma způsoby.

Směr jízdy

U snowboardingu rozlišujeme dva směry:

Frontside - jedete obličejem ke svahu. Frontsidová hrana je tedy ta, kde jsou špičky prstů.
Backside - je opakem frontsidu a je to jízda po backsidové hraně, tedy té, kde máte paty. Při backsidu jedete zády ke svahu.

Úhel vázání

Volba šířky a úhlu postoje je často jen otázkou pohodlnosti, ale nezapomínejme, že určité typy jízdy mají své charakteristiky:
Při freestylu se užívá spíše širší postoj, protože je stabilnější. Vzdálenost mezi chodidly by měla být okolo 50 cm. Úhel vázání u freestylu se nastavuje téměř kolmo na délku prkna, což umožňuje jízdu fakie (pozpátku).
U alpského stylu se více používá užší postoj, který je pro řezané oblouky nezbytný. Další výhodou je maximální prošlápnutí prkna, čímž se vyvine veliký tlak na střed snowboardu. Postoj by se měl pohybovat okolo 45 cm. Vázání se v alpském stylu stáčí více ke špičce a bývá natočeno okolo 4560 stupňů.

Nástup do vázání

Nejprve si najděte nějaké rovné místo, aby snowboard zbytečně neujížděl. Jako první nastupujte do vázání přední nohou, druhou nohou snowboard jistěte. Při zapínání přezek u měkkého vázání začínejte u kotníkové přezky a pak teprve zapněte prstovou. Docílí se tím maximálního utěsnění mezi prknem a nohou. Máte-li tvrdé vázání, zapínejte jej podle toho, jestli má prstovou nebo patovou přezku. Postup je jednoduchý: patu boty zasunete pod opěrku a přezku zapnete.

Padání a vstávání

Pro začátečníky je důležité naučit se padat a vstávat, protože ze začátku člověk prakticky nic jiného nedělá. Ztratíte-li rovnováhu na frontsidové hraně, budete padat dopředu. Netlumte pád strkáním rukou pod sebe, protože tak může dojít ke zlomení zápěstí a dalším úrazům. Opakované pády na kolena mohou být bolestivé, ale to můžete omezit chrániči. Při pádu dozadu nejde dělat nic jiného, než dopadnout na hýždě. Jako ochranný prostředek se dá vyzkoušet leccos, ale polštář pod kalhotami vaší eleganci nepřidá.
Vstávání není tak jednoduché, jak vypadá. Pro začátečníka je lehčí zvedat se přes frontsidovou hranu, na kterou zatlačíte prsty u nohou a horní část těla pažemi zvednete, tzn. stojíte na frontsidové hraně. Pokud vstáváte přes backsidovou hranu, zatlačíte na ni patami a pomocí rukou, kterými jste vzadu opřeni, dostanete horní část trupu švihem do vzpřímené polohy.
Jízdní styly
Freeride - je nejpopulárnější, asi díky tomu, že je to hodně uvolněný styl. Je to kombinace freestylu a carvingu.
Freestyle - jde hlavně o jízdu v neupravených terénech, různě otočky, skoky a salta, ježdění ve snowparcích, U-rampy, a překážky.
Carving - rychlá a ostrá jízda po upravené sjezdovce

historie snowboardingu

Jeho historie není jistá. Náznaky, co měli připomínat současný vzhled byli již před tisíciletími. Důkazem mají být kresby a texty nalezené ve Skandinávii, na Sibiři a ve střední Asii. Ve Švédsku byla nalezena krátká a široká lyže stará přibližně 500 let. Je ale těžké dokázat, že snowboardy tehdy existovaly. Všechno jsou to jen spekulace. Jinak prkno vzniklo v 60 letech 20. století. První myšlenka proč vytvořit snowboard byla pro surfaře, aby mohli trénovat i v zimě. Sport vznikl v Americe. V roce 1963 v USA Tom Sims zkonstruoval sněžné prkno. Tento výrobek byl ale považován spíš za kuriozitu.
Za 2 roky se objevil tzv. snurfer. Byly to dvě lyže, který k sobě byly přišroubované. Toto vytvořil Shermann Poppen z amerického Michiganu, který vyráběl zimní "hračku" pro své děti. Až teprve v praxi zjistil, že jeho "prkno" je "příbuzné" se surfingem. Na tomto prkně ale nebylo žádné vázání. Vylepšení přinesl až provázek, který vedl od upevnění na špičce k přední ruce jezdce spočívající v běžné poloze před tělem. Po konstrukčním vylepšení si snurfer nechal patentovat. V roce 1966 se v obchodech USA objevily první modely a zaznamenaly poměrně velký úspěch.
Další významnou osobou snowboardingu se stal roku 1968 Jake Burton Carpentera z východního pobřeží USA. Jezdil výborně na lyžích i na surfu. Napadlo ho, že by mohl k prknu přimontovat vázání a jízda by se zjednodušila. Zkonstruoval tedy posuvné vázání. Zlepšila se tím ovladatelnost prkna. V roce 1977 zavedl sériovou výrobu ve vlastní firmě ve Vermontu. První vylepšená prkna se však moc dobře neprodávala.
Další člověk - Dimitrij Milovich - přišel roku 1969 s prknem odlitým z polyesteru. Využívat se mělo hlavně při jízdě v prašanu. V roce 1972 byl výrobek patentován. Roku 1975 si založil firmu. Prkno mělo ale malou životnost a výroba byla drahá. Roku 1984 tedy firma zkrachovala. Přispěl k tomu i zákaz mnoha zimních středisek v USA provozovat snowboarding.
Bob Webbwr vyrobil tzv. skiboard, jenž nechal patentovat roku 1972.
Další osobou v historii snowboardů byl tehdejší mistr ve skateboardingu, již zmiňovaný Tom Sims. V polovině sedmdesátých let vyvinul své první sériově vyráběné snowboardy. Prkna se ale příliš neujala. Za dva roky se pokusil uplatnit laminátovou konstrukci s dřevěným jádrem, která se osvědčila nepoměrně lépe.
18. února 1968 se na Blackhouse Hill v Muskegonu ve státě Michigan konal závod v přímé jízdě.
Další historická soutěž se uskutečnila v Coloradu roku 1981. Vyhrál Tom Sims. Závodilo se ve slalomu.
Na začátku 80. let byl ve většině amerických středisek snowboarding zakazován. Zájem o tento sport tedy velice poklesl a ti, co jezdili, museli vyjít pěšky na kopec a potom ho až sjet. Na sjezdovkách moc často nebyli, jezdili spíše v prašanu. Tehdejší snowboardisté začali dávat najevo svým chováním pohoršení z diskriminace. V polovině 80. let se značně snížila pravděpodobnost vyskočení nohy z vázání.
V 80. letech se snowboarding šířil i v Evropě. José Fernandéz vyvinul deskové vázání a významně ovlivnil rychlost snowboardů. Do tohoto vázání se daly upnout tvrdé skeletové boty. Vázání se ujalo především v Evropě. Amerika měla radši měkké vázání.
Jedním z prvních evropských mezinárodních závodů se konal v roce 1986 a bylo to mistrovství Švýcarska. V následujících letech se konalo mnoho jiných závodů. V sezóně 1988/89 úspěšně pokračoval seriál závodů Světového poháru.
V zimě 1982 vznikla první snowboardová asociace JSBA v Japonsku, následovaly ji i další státy.
Poprvé byl snowboarding (obří slalom a U-rampa) zaveden na olympiádě v Naganu. Dostal se tam za pomoci FIS (mezinárodní lyžařská federace). Tím se snowboarding zařadil mezi nejoblíbenější zimní sporty.
V devadesátých letech snowboardistů stále více přibývalo. Zimní střediska se jim začínala přizpůsobovat v podobě otvírání škol snowboardingu, vznikem snowparků apod.
V sezóně 1979/80 se u nás začala objevovat první prkna, jež si jejich majitelé zhotovovali sami. I přes politickou situaci v zemi se k nám některé snowboardy dostaly. A podle některých obrázků v časopise ABC se dalo prkno zhotovit. Často na výrobu používali překližku. Některá prkna měla již dříve zmiňovaný provázek. Když se u nás roku 1989 otevřeli hranice, byla situace podstatně lepší.
Začaly vznikat první firmy, které vyráběli snowboardy (např. VASA, ROOK, LTB atd.).
Akce, jež měly posílit snowboarding, byly snowboardové expedice. První českou expedicí byl v roce 1989 prvosjezd na prkně z nejvyšší hory Kavkazu - Elbrus (5 642 m. n. m.). V roce 1990 uspořádala firma VASA sjezd z mexické sopky Popocatepetl (5 452 m. n. m.). Poté firma ROOK zorganizovala prvosjezd na Himalájském vrcholu Mera Peak (6 421 m. n. m.).
Počátkem devadesátých let nastal v ČR prudký nárůst snowboardistů.
V únoru 1990 byla založena Asociace československého snowboardingu (AČS), jež se v sezóně 1992/93 rozdělila na Asociace českého snowboardingu (AČS) a Slovenskou asociaci snowboardingu (SAS). O snowboarding se v ČR starají dvě organizace. Je to AČS a SLČR (svaz lyžařů České republiky). SLČR se o snownoarding stará od roku 1997 a je jediných českým partnerem Mezinárodní lyžařské federace - FIS v oblasti snowboardingu.
Do roku 1996 bylo ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy zakázané účastnit snowboardisty LVVZ (lyžařské výchovně výcvikové zájezdy). Následně se ale situace změnila. Jestliže některý z pedagogů (který se účastní zájezdu) je držitelem kvalifikace "Instruktor školního snowboardingu", mohou snowboardisti jet na zájezd také a budou učeni podle určitých osnov.

Prkna...

26. ledna 2007 v 20:05 Snowboarding

Atlas 64

Freestyle

Atlas 71

Freestyle

Metal 52

Freestyle

Natural 69

Freestyle

Shadow 62

Freeride

Shadow 59

Freeride

Shadow 55

Freeride

Storm 55

Freeride

Storm 58

Freeride

Storm 62

Freeride

Supra Team 56

Freestyle

Supra Team 62

Freestyle

Team Series 52

Freestyle

Team Series 57

Freeride

Team Series 60

Freestyle

Team Series 63

Freestyle

Titan 55

Freestyle

Titan 59

Freeride
Chcete-li si pořídit snowboard, doporučuji Vám zajít do některého ze skate shopů, které se specializují i na snowboarding. K dostání je ohromný sortiment prken různých tvarů, velikostí, typů a barev. Asi každý bude přemýšlet, jaké značce má projevit svou přízeň. Určitá komercializace už bohužel pronikla i do tohoto sportu, takže pokud si chcete připadat "in", vezměte si s sebou větší než malé množství peněz. Je sice naprosto absurdní, dívat se na někoho s opovržením jen kvůli tomu, že nemá prkno za deset tisíc, ale to už jsme někde jinde...
Další možností, jak si pořídit dobrý snowboard, je inzerát. Někteří lidé si na jednu sezónu koupí skvělý snowboard, ale ejhle - další zima přináší nové, lepší a hezčí modely prken. Tím pádem se koná velký výprodej.

Několik rad, jak postupovat při výběru ideálního prkna:

Snowboardy mají podobnou konstrukci jako lyže.
Dosud se prosadily tři různé způsoby výroby:
 • pěnový způsob (pomocí vstřikování)
 • kombinovaný způsob
 • sendvičový způsob s dřevěným jádrem
Snowboardy s pěnovým jádrem jsou dnes nejdostupnější. Velkou výhodou těchto prken je jejich váha, která je podstatně nižší než u ostatních typů. Kombinovaný způsob je lepené dřevěné jádro, které je obklopeno pěnou. Problémem u tohoto typu je fixace dřevěného jádra během vstřikování pěny. S mírnou nadsázkou řečeno, kdyby se vám prkno jednoduše rozlepilo, nesmíte se příliš divit. Nejnáročnější je laminovaný sendvičový způsob. U tohoto postupu se na jednotlivé díly nanese pryskyřice a díly se pak pod tlakem za vysoké teploty slisují dohromady. Tyto výrobky jsou velice kvalitní, a to se odráží i v ceně.

Konstrukční parametry

Snowboardy jsou konstruovány pro jízdu v různých sněhových podmínkách a pro mnoho typů lidí. Liší se v následujících parametrech:

VYKROJENÍ

Pro sílu vykrojení je rozhodující vzdálenost mezi nejširším místem špičky a patky, popř. maximální vykrojení. Čím větší vykrojení, tím lépe bude prkno zatáčet a reagovat na sebemenší změnu pohybu. Což se samozřejmě nemusí někdy vyplatit - stačí chvilka nepozornosti a jdete na ...!

PRUŽNOST

Správné točivosti při jízdě se dosahuje vhodnou kombinací tuhosti prkna a poloměru vykrojení. Obecně platí, že slalomová prkna jsou tužší a méně pružná. Jsou určena pro těžší sněhové podmínky a vyžadují dobrý kontakt se zledovatělým sněhem. Tužší prkna také lépe vyhovují pro vyšší rychlosti. Prkna pro freestyle jsou naopak pružnější, aby se dala dokonale ovládat při skocích, odrazu a dopadu. Mají velký poloměr vykrojení, protože nejsou určena pro rychlé oblouky. Jejich šířka zvyšuje stabilitu prkna potřebnou pro freestylové disciplíny.

PRŮHYB

Spolu s vykrojením a pružností prkna je pro požadované jízdní vlastnosti velmi podstatný průhyb prkna. Působí-li tlak na hranu prkna pod nohou (tam, kde je průhyb největší), prkno se prohne a vyvolá průhyb opačný, čímž se dostane do oblouku. Poloměr oblouku je přitom dán poloměrem vykrojení. Větší průhyb spolu s menší pružností dává prknu dynamickou točivost. Ale vy ze začátku začněte raději tím mírnějším. To znamená menší průhyb a nižší pružnost.

VÝŠKA ZAKŘIVENÍ ŠPIČKY A PATKY

Závodní prkna pro alpský styl mají malé zakřivení patky, protože jsou určena pro tvrdý sníh. Pro dokonalé ovládání je nezbytné, aby kontakt prkna se sněhem byl co největší. U prkna pro freestyle je zakřivení špičky a patky mnohem větší. Prkna pro jízdu volným terénem mají špičku delší a protaženější, zakřivení patky je menší. Pak se teprve na sjezdovkách můžete pořádně kroutit!

PATKA

Tvar patky se liší podle účelu, k němuž prkno využíváte. Snowboardy pro alpský styl mají patku hranatou, což zajišťuje kontakt se sněhem. Prkna na freestyle jsou zaoblená, což umožňuje změnu pohybu a provádění triků na zemi. A můžete si vybrat, jakou nohou vpředu chcete právě jet.

SKLUZNICE A HRANY

Všechna prkna se vyrábějí s plastovou skluznicí z P-texu. Pro prodloužení životnosti Vám doporučuji občas zajít do servisu, kde se o vaše prkénko postarají a "vyléčí" ho z případných šrámů od kamení a podobně. To samé platí o hranách, které je nutné občas naostřit.

VÁZÁNÍ

Měkké vázání - vázání pro freestyle

Měkké vázání se používá při jízdě v U-rampě a u freestylu. K uchycení boty slouží dvě nebo tři přezky, které jsou volně nastavitelné. Pohodlné usazení boty do vázání umožňují vycpávky v oblasti přezek, takže nohy mají maximální pohodlí. Největší výhodou tohoto vázání je, že umožňuje plný prožitek z jízdy, ať už v prašanu nebo na uježděné sjezdovce.

Flow

V podstatě to samé jako měkké vázání - akorát místo přesek je zde "úchytná výztuž", která botu lépe drží ve vázání. Z vázání se taky velmi dobře a rychle vystupuje ;)

Tvrdé vázání - vázání pro alpský styl

Jedná se o vázání nastavitelné podle velikosti boty. Používá se s tvrdými botami (přezkáčemi) převážně pro závodění a řezání oblouků. K uchycení tohoto vázání dochází pomocí přední nebo zadní přezky, které nohu fixují. S tímto typem vázání dosáhnete většího přenosu síly na snowboard, a tím i větší vykrojení oblouku. Tvrdé vázání je však zcela nevhodné pro jízdu prašanem nebo vůbec mimo sjezdovku.

Nášlapné vázání (STEP-IN)

Tento typ se objevil poprvé až v roce 1996. Používají se freestylové boty se zámkem na podrážce, do kterého se vázání upne - samotné vázání nemá žádné přezky. Boty zapnete nebo vypnete zaklapnutím do vázání jediným pohybem. Je to velice praktické u vleků, kde se často potkáte se skupinkami snowboardistů, kteří si k vypínání vázání lehají, rozepínají přezku po přezce ..

Máme tři různé způsoby výroby:

 • pěnový způsob (pomocí vstřikování)
 • kombinovaný způsob
 • sendvičový způsob s dřevěným jádrem

Pěnová stavba

vrstvy:

 1. ABS folie(potisk, lak)
 2. GFK nebo Alu plech
 3. GFK-laminát, uhlík, kevlar
 4. PU-tvrzené pěnové jádro
 5. PE-skluznice
 6. fenolové nebo ABS boky
 7. ocelové hrany

Dřevěné jádro

vrstvy:

 1. ABS folie(potisk, lak) 2.GFK-laminát, uhlík, kevlar
 2. GFK nebo Alu plech
 3. antivibrační guma
 4. dřevěné jádro
 5. PF-skluznice
 6. ocelové hrany
 7. fenolové nebo ABS boky

Zakončení hran snowboardu

K čemu vlastně takové zakončení hran slouží? Jeho hlavním úkolem je zabraňovat vnikání vody do jádra a dále chránit jádro z boku proti případnému proražení o předmět, do kterého jezdec občas narazí.
Nyní si probereme možnosti zakončení hran snowboardu. Jistě jste si v předchozím textu všimli záhadného slovíčka Sidewall. No a právě toto slovíčko není ničím jiným než pojmenováním jednoho ze způsobů ukončení hran. V podstatě se dá říci, že máme tři způsoby zakončení hran: CAP prkna, MONOCOQUE prkna a již zmiňována prkna se SIDEWALLY.

CAP

Tato technologie výroby je nejnovější a v současné době nejvíce preferovaná. Jak vidíte u této technologie jde o uzavření jádra do takzvaného torzního boxu (uzavřený obal kolem jádra), který vzniká spojením horní a dolní vrstvy skelného vlákna. Tak vzniká neprodyšná schránka okolo jádra, která má vynikající vlastnosti. CAP prkna jsou pevnější, lépe ovladatelná, mají skvělou ochranu jádra před vodou a antivibrační schopnosti (ty však pozná jen velmi zkušený jezdec). Jejich jedinou nevýhodou je to, že pokud se vám podaří snowboard ze strany naseknout, máte proti prknu se Sidewally větší šanci proseknutí až na jádro. Tím se silně poruší struktura snowboardu. Pokud k něčemu takovému dojde, je nutno prkno vyřadit, protože jinak dojde k průniku vody do jádra, které začne pracovat, a tím se prkno zničí.
Jak již bylo řečeno, CAP technologie funguje na principu uzavření jádra do neprodyšného torzního boxu, který vzniká spojením horní a spodní vrstvy skelné vaty. To ale není tak docela pravda, protože na špičce a na patě ( takzvané nosey ) nejsou tyto vrstvy spojeny, je zde pouze pěnová nebo plastová výplň. Takovéto provedení špičky a paty je sice mírně náchylnější k pronikání vody do jádra, ale naproti tomu je podstatně odolnější vůči proražení a praskání, a to je u špičky a paty velice důležité, protože tyto části snowboardu jsou nejvíce namáhány.
Bohužel se na trhu sem tam objevují snowboardy s označením CAP, ale o CAPy se ve skutečnosti nejedná. U těchto snowboardů totiž není splněno základní pravidlo CAPových snowboardů, tedy spojení horní a spodní vrstvy skelné vaty. Na místo toho jsou strany vypěněny a přetaženy vrstvou ABS tak, aby na první pohled vypadaly jako CAPy. Pro kupujícího je smůla v tom, že zda se jedná o CAP nebo nikoli, pozná jen profesionál a mnohdy ani ten ne.

MONOCOQUE

Tato konstrukce vychází také z principu torzního boxu a je velmi podobná technologii CAP. Na rozdíl od CAPu je u MONOCOQUE torzní box opravdu neporušený. Tedy horní i spodní vrstva skelné vaty je spojena po celém obvodu snowboardu včetně špičky a paty. Proto se této konstrukci někdy říká CAP 360(jako 360 stupňů dokola) nebo FULL CAP. Její předností je naprosto skvělá ochrana před vniknutím vody do jádra. Naopak její nevýhodou je nejmenší ochrana proti naseknutí a odolnost proti praskání při větším namáhání špičky a paty. Právě zde vzniká největší problém této technologie, protože pokud vám špička nebo pata praskne, většinou dojde k uštípnutí celé části noseu. Pokud dojde k naprasknutí noseu u zbylých technologií většinou zůstane nose pohromadě.
Díky velké podobnosti CAPů a MONOCOQUE se často debatuje o tom, co je lepší. Každá z konstrukcí má své přívržence, kteří poukazují pouze na klady, i zapřísáhlé odpůrce, kteří naopak zdůrazňují pouze zápory. Pravdou však zůstává, že zatímco MONOCOQUE má lepší odolnost vůči pronikání vody do jádra, CAP je odolnější vůči proražení a praskání noseů.

VERTICAL SIDEWALL

Tento typ je ze všech tří konstrukcí nejstarší a v několika vlastnostech dosud nepřekonaný. Jeho hlavní výhodou je dosud nepřekonaná odolnost vůči proražení snowboardu. Naopak jeho nevýhodou je ze všech tří popsaných technologií nejmenší odolnost vůči pronikání vody do jádra. Náklady na výrobu prken jsou menší než u ostatních konstrukcí, a tak i přes některé nedostatky jsou tyto snowboardy stále používané.
Principem Sidewallu je vytvořit okolo jádra pomocí plastového pásku ochrannou vrstvu, ke které se přilepí horní i spodní vrstva skelné vaty, a tím je zabráněno pronikání vody do jádra. Pro Sidewally se používají různé plastové materiály jako například: ABS, polyethylen, fenol, případně i polyuretanová pěna (pak jsou to takzvané snowboardy s pěněnými Sidewally). To proč je Sidewall nejodolnější vůči proražení je na první pohled zřejmé. Na rozdíl od CAPu nebo MONOCOQE totiž nemá boční strany zúžené, a proto snáz odolá nárazům. Dalším důvodem je také to, že tloušťka Sidewallu bývá větší než tloušťka horní vrstvy ABS, která je u CAPů a MONOCOQE přetažena přes strany.

ROUND VERTICAL SIDEWALL

Tato technologie byla patentována firmou BURTON, a jde o jednu z nejlepších konstrukcí, která je v dnešní době na trhu. Tato technologie kombinuje klasický Sidewall s CAPem.
Na první pohled toto prkno nepoznáte od CAP. Jeho přednostmi je jak vytvoření torzního boxu spojením horní a spodní vrstvy skelné vaty (perfektní ochrana před pronikáním vody do jádra), tak vyztužení boku pomocí Sidewallu z ABS nebo polyuretanové pěny (lepší ochrana proti proražení než u klasických CAPů). I když ochrana před proseknutím není tak dokonalá jako u klasických Sidewallů (snowboard je po stranách stažen až ke skluznici a v tomto místě klade vniknutí předmětu podstatně menší odpor), jde o velmi dobrou technologii. Nutno podotknout že i cena je přizpůsobena naprosté špičce a tyto snowboardy rozhodně nejsou určeny začátečníkům.
Každý snowboardista by měl vědět, v jakém stavu se jeho prkno nachází. Je velký rozdíl, je-li prkno v udržovaném stavu, nebo nikdy nevidělo vosk a pilník. Zejména mokrý sníh dokáže být záludný a špatné navoskování může totálně zkazit den ježdění. Další částí, o kterou je důležité se starat, jsou hrany. Ostře nabroušené hrany usnadňují provádění oblouků, a to hlavně na tvrdém a zledovatělém sněhu. S tupými hranami je řezání oblouků obtížnější, protože prkno často podkluzuje. Pokud nemáte v plánu válet se půlku času na sněhu, pečujte o své hrany s láskou.

Broušení hran

Před broušením hran je třeba odstranit různé výstupky, ztvrdlé částečky a roztřepené kraje (ostřiny). Nejsnadnější je použít jednosečný pilník (má pouze jednoduché drážkování ne dvojité - křížené). Jde o to, že tento pilník pouze odebíra malé množství kovu a při správnem nastavení úhlu tak může vyrobit špičku hrany. U normalního dvousečného pilníku na kov, jak jej každý zná, se při jednom pohybu zároveň materiál odebírá a hned také tupí druhým břitem! Dejte taky pozor, abyste nepoškodili hrany a nezbrousili jejich úhel. Základna hrany se ostří pilníkem, který držíte naplocho a pilujete od špičky k patce. Nejdůležitější, ale hlavně nejpoužívanější částí je úsek pod vázáním. Na hrany zde působí nejvyšší tlak, a proto by tato část měla být stále ostrá. Je lepší zkontrolovat ji častěji, než riskovat problémy na sjezdovce.

(za upozornění děkujeme Benymu)

Voskování

péče o snowboard
Prvním krokem před voskováním je důkladné očištění skluznice. Pomocí žehličky rozetřeme čisticí vosk. Ještě než se vosk ochladí a ztuhne, musí se stáhnout škrabkou z plexiskla. Tím se zaplní i případné rýhy.
Nejdůležitější pro úspěšné voskování je volba správného vosku, který odpovídá sněhovým podmínkám. Výběr vosku závisí na teplotě sněhu, ale pokud snowboard nepřipravujete na závody, stačí vosk universální. Vosky je možné nanést dvěma způsoby: vtíráním nebo zažehlováním. Doporučuji vosk zažehlit, je to funkčnější a trvanlivější.

Jak na to:
Nejprve si zkontrolujte, je-li prkno suché a čisté. Nakapejte rozehřátý vosk na skluznici, zažehlete jej po celé ploše a nechte zaschnout. Žehličkou pohybujte rychle, aby se skluznice nespálila. Chcete mít prkno lesklé, hladké a pěkně klouzavé? Pak musíte vychladlý vosk seškrábnout plastovou škrabkou. Abyste měli při jízdě co nejmenší odpor, doporučuji stahovat vosk od špičky k patce.

Ostatní údržba

Kromě broušení a voskování prkna je nutné starat se o další věci. Častým problémem je povolování šroubů, které drží snowboardové vázání. Před jízdou je raději překontrolujte, abyste nemuseli absolvovat dlouhý výstup s nefunkčním vázáním. Úplně ideální je vozit s sebou kapesní šroubovák. Další věcí, kterou je dobré ohlídat, jsou přezky (u freestylového vázání). Proto nejste-li na prkně, mějte vázání zapnuté a sklopené. Tím se vyvarujete zbytečnému zlomení přezek.

Snowbording 1

26. ledna 2007 v 19:58 Snowboarding

Jízda na vleku

Cílem je bezpečné používání vleků. Poměrně jednoduše zvládneme sedačkové lanovky, navíc pohodlně šetříme sílu pro vlastní jízdu, ale jak nastoupit a jet na vleku?

Pro zvládnutí jízdy na vleku je nutné zvládnout cvičení: základní postavení koloběžka, Jízda po spádnici s přední nohou ve vázání

 • vycházíme ze základního postavení, máme zapnutou pouze přední nohu ve vázání a snowboard máme srovnaný ve směru jízdy
 • uchopíme kotvu pokrčenými pažemi, umístíme ji mezi nohy a současně se odrazíme zadní nohou jako při koloběžce
 • napínáním paží zmírníme zrychlení vleku
 • po rozjetí postavíme zadní nohu mezi vázání
 • pozn. V případě kotvového vleku postupujeme podobně, kotvu zahákneme za stehno přední nohy v rozkroku.
Zásady při jízdě na vleku:
 • celou dobu jízdy stojíme uvolněně v základní postavení
 • při šikmých trasách vleku zatížíme horní hranu plynulým tlakem
 • při zaříznutí uvolníme hranu odlehčením nebo nebo nadskočením
 • při pádu okamžitě pouštíme kotvu a co nejrychleji opouštíme stopu vleku
Vystupování:
 • pomocí paží uvolníme kotvu a koloběžkou odjedeme stranou
Nejčastější chyby:
 • hmotnost těla spočívá na zadní noze
 • jízda s trupem v předklonu

II. Specializovaná průprava výuky snowboardingu

Cílem specializované průpravy je další rozvoj znalostí a dovedností, jež umožní bezpečné zvládnutí sjíždění a zatáčení.

1. Jízda po spádnici s přední nohou ve vázání

Provedení:
 • najdeme si bezpečný a mírný svah pokud možno s dojezdem do roviny
 • prkno nasměrujte po spádnici
 • lehce se odrazte zadní nohou a postavte ji na snowboard mezi vázání
 • zaujměte základní postavení
 • přední rukou si ukazujte do směru jízdy a bez jakýchkoli dalších pohybů jeďte až do zastavení
V případě, že nemáme vhodnou startovací plošinu, necháme si prkno zablokovat nohou instruktora, v klidu se postavíme na prkno a po vzájemné dohodě, kdy dojde km odblokování prkna, se zvolna rozjedeme.

2. Frontsidový a backsidový oblouk s přední nohou ve vázání

Provedení:
 • cvičení provádíme také na mírném svahu s dojezdem do roviny
 • prkno nasměrujte po spádnici
 • lehce se odrazte zadní nohou a postavte ji na snowboard mezi vázání
 • zaujměte základní postavení
 • přední rukou si ukazujte do směru jízdy
 • začněte rotovat celým tělem do směru oblouku (rotace pažemi, rameny, pánví)
 • veďte snowboard po ploše
 • ve fázi, kdy cítíte, že se snowboard začíná stáčet, začněte plynule zatěžovat špičky nohou při frontsidovém a paty při backsidovém oblouku
 • snažte se opravdu oblou vyjet a ne jenom zabrzdit

3. Zastavení

Pokud máme ve vázání pouze přední nohu, tak zastavíme snadno. Opatrně sestoupíme zadní nohou a brzděním o sníh zastavíme.
Poněkud složitější situace nastává pro začátečníka pokud zapnuté obě nohy ve vázání. Na úplném začátku výcviku je nejjednodušší opatrně upadnou, ale nejvýhodnější možností je zastavení smykem.
Jezdec v okamžiku, kdy se rozhodne zastavit:
 • výrazně přenese těžiště těla na přední nohu
 • trupem rotuje ke svahu
 • zadní noha napomáhá k přetočení prkna kolmo na spádnici
 • je kladen důraz na výrazné zatížení hrany, kterou brzdíme
Zastavení se učíme postupně s následujícími cviky - sesouvání po spádnici, sesouvání šikmo svahem, jízda po spádnici, jízda šikmo svahem,...
Zdroj:http://www.snowboarding.kx.cz


picture for you

25. ledna 2007 v 15:52 Obrázky
xxtashaxxImage Hosted by ImageShack.usPhotobucket - Video and Image Hosting
a moře....
a voda..