Duben 2007

Něco jako omluva..

26. dubna 2007 v 8:07 hotstyle
Zdravíme všechny návštěvníky tohoto blogu..Určitě jste zaregistrovali,že se tady toho poslední dobou moc neděje,ale znáte to.Škola,povinnosti,hezké počasí lákající ven za sluníčkem.A to je ten důvod.Času je málo,ale když se najde nějaký čas,určitě vše napravíme.Tak tedy i vy si užívejte sluníčka a hlavně keep smiling!!!:):):)


Fotky a info

7. dubna 2007 v 16:22 My chemical romance
Unikátní mix punku, rocku a popu dělá z My Chemical Romance jednu z nejžhavějších kapel, které kdy vzešly z New Jersey. Poté, co se Gerard Way, 24letý začínající umělec, stal svědkem událostí z 11. září, rozhodl se přehodnotit svůj život. Ačkoliv v roce 1999 odpromoval na newyorské umělecké škole a smlouvu s Cartoon Network na svůj vlastní kreslený film"Breakfast Monkey" měl téměř v kapse, zjistil, že hudba je ten směr, kterým se chce ubírat. Společně s Mattem Pelissierem napsal "Skylines And Turnstiles", písničku inspirovanou zářijovými událostmi. Dvojice pak požádala kamaráda Raye Tora, aby se k nim připojil. Nahráli demo skladby"Skylines And Turnstiles" a dvou dalších songů v podkroví Mattova domu. Gerardův bratr, Mikey Way, byl tak ohromen tím, co kluci vytvořili, že se rozhodl vzít basovku znovu do ruky. Nakonec opustil školu a všechno své úsilí věnoval kapele.
Když si Frank Iero, Rayův kamarád, demo poslechl, nadchlo ho. Když se jeho skupina Pencey Prep rozpadla, ze zoufalství se přidal k My Chemical Romance a sestava byla kompletní. Kapela hrála po místních barech a klubech v New Jersey. Mezitím se Mikeymu, který pracoval u Eyeball Records, podařilo předvést demo vydavatelství. A tak roku 2002 podepsali smlouvu a zanedlouho vyšlo jejich debutové album"I Brought You My Bullets,You Brought Me Your Love". Desku produkoval Geoff Rickley, zpěvák kapely Thursday, kterým Gerard dříve navrhoval obchodní zboží na jejich turné.
Deska se stala hitem undergroundové scény a My Chemical Romance byli doslova zaplaveni nabídkami od různých vydavatelství. Kapela se začala obávat ztráty tvůrčí svobody, ale nakonec se dohodli s Reprise Records. V roce 2003, po dvou letech koncertování a vytvoření si silné fanouškovské základny, padlo rozhodnutí natočit nové album. Na podzim téhož roku zemřela milovaná babička sourozenců Wayových, která se podílela na formování Gerardova hudebního a uměleckého nadání. Tato událost desku hodně ovlivnila.
V roce 2004 vyšla deska "Three Cheers For Sweet Revenge". Bylo znát, že tvůrčí schopnosti kapely posílily. Úvodní singl "I´m Not Okay (I Promise)" otevřel dveře k novému publiku a My Chemical Romance byli stále úspěšnější. Avšak kapela v této době trpěla osobními problémy. Gerard, ve snaze dostat se z deprese, propadl alkoholu a drogám. Po návratu z Japonska se rozloučil s kapelou a nevěděl, co bude dál. Ve stejné době, po návratu do New Jersey, požádali členové kapely Matta Pelissiera, jednoho ze zakládajících členů kapely, aby odešel. Matta nahradil Bob Bryar, který pracoval jako technik kapely The Used. Mezitím, za pomoci terapeutů a Anonymních alkoholiků, Gerard přestal s pitím i drogami. Kapela se znovu spojila v Kalifornii, aby natočila video k jejich prvnímu singlu"I´m Not Okay (I Promise)". Kapela se dál vyvíjí a každým dnem počet jejich fanoušků narůstá. Jsou na nejlepší cestě stát se jednou z nejlepších rockových kapel desetiletí.
My Chemical Romance


Tady si stahuj!!!

7. dubna 2007 v 15:49 MP3
!!!!! písničky,texty atd. klikni zde

Občanská výchova

6. dubna 2007 v 18:39 stojí to za to!
Občanská výchova
No tak další z filmů,které sme shlédli ve škole tentokrát myslím v rámci psychologie!!!Doporučujeme!
Orig. název: Die Fetten Jahre sind vorbei
Typ filmu: komedie, drama, romantický, krimi
Motto: Všichni jsme si rovni, někteří jsou si rovnější.
Jana, Petera a Jule spojuje jejich vášeň - touha změnit svět. Jan a Peter se stanou záhadnými aktivisty, kteří nenásilným způsobem upozorňují místní smetánku, že jejich dny hojnosti jsou sečteny. Mají pro to svůj originální plán. Dle seznamu členů místního jachtařského klubu a za pomoci Peterovy znalosti poplašných systémů se vkrádají do domů místních boháčů uprostřed noci. Nic však neukradnou. Nábytek různě přestavují, vzácné předměty dávají do záchodu a stereo do ledničky. Komplikace nastanou, když se Jule, která chodí s Peterem, zamiluje i do Jana. Akce se nezdaří a jeden z místních zbohatlíků je odhalí... Peter, Jan a Jule se ho rozhodnou unést do hor. Zde se však tito tři mladí idealisté střetávají tváří v tvář s hodnotami silné, bohaté generace.
Rok výroby: 2004
Země: Něměcko, Rakousko
Režie: Hans Weingartner
Scénář: Katharina Held, Hans Weingartner
Délka: 127 min.
Hudba: Andreas Wodraschke
Přístupné: od 12 let
Jazyk: německy
Hrají: Daniel Brühl (Jan), Julia Jentschová (Jule), Stipe Erceg (Peter), Burghart Klaußner (Hardenberg), Peer Martiny (Majitel vily), Petra Zieserová (Majitelka vily), Laura Schmidtová (Dcera), Sebastian Butz (Syn), Oliver Bröcker (Agresivní odpůrce globalizace), Knut Berger (Odpůrce globalizace), Hanns Zischler (Pronajímatel), Claudio Caiolo (Paolo), Bernhard Bettermann (Šéf Jules), Sylvia Haiderová (Zbohatlá žena), Claudia Jakobshagenová (Zbohatlá žena), Reiner Heise (Kontoler), Heinz Kreitzen (Bezdomovec), Lara Schützsacková (Petersova známá), Heinz Fitz (Vandrovník), Albert Gürtler (Opilý)

O filmu

"Občanská výchova je film o posledních deseti letech mého života _ chtěl jsem být součástí politického hnutí a nikdy jsem nenašel takové, které by fungovalo. Věřím, že žijeme v době, kdy mladí lidé touží po politické změně, ale ve skutečnosti neví, kde začít. Možná jsou naše společnosti tak individuální, že společná moc není více možná." Hans Weingartner

Občanská výchova je jeden z těch vzácně dravých, fantastických filmů, které se mohou pochlubit inteligentním humorem, zkušeným příběhem, perfektními postavami, vyzrálými dialogy a navíc napětím a skvěle překvapivým koncem. Ambice režiséra a spoluscénáristy Hanse Weingartnera jsou vysoké - využil všech prvků thrilleru k vytvoření fascinující diskuze o potřebách dětí, rebelů i dospělých. Rebelství je pro dnešní mladé lidi obtížné, když to, co bývalo podvratné, je dnes "na prodej" a navíc převládá pocit, že už vše bylo vykonáno. Jsou to mladí lidé, kteří berou svoji politiku vážně, bojují proti asijským stánkům, které prodávají vysoce ceněné značkové tenisky a zoufale touží po tom, aby si v tom nedbalém kapitalistickém světě vytvořili určitou značku.

Hans Weingartner (rozhovor)

Síla je ve skupině
Mladí lidé vědí, že síla je ve skupině. Když jste sám, jste ztracený. Prvním krokem odporu je získat svobodu. Druhým krokem je najít spojence, vytvořit pevné vztahy s lidmi, kteří sdílí stejné potřeby a hodnoty. V Občanské výchově jsou Jan, Jule a Peter takovou skupinou. Žárlivost je nemůže rozdělit.

Pro herce bylo nejprve těžké uvěřit, že by se Peter mohl vypořádat s Janovou a Juleinou zradou. Ale přátelství pro něj znamená mnohem víc než nějaké buržoazní morální hodnoty. Peter miluje Jule _ nevlastní ji ... Samozřejmě, toto je nanejvýš idealizovaná představa o přátelství, ale je to představa, kterou mám. Ve většině německých filmů by milostný trojúhelník vedl k rozpadu a každý by zůstal sám _ to je to, co lidé nazývají realismem. Kromě toho, že na tom nic reálného není. Je to akorát to, co diváci očekávají od tolika filmů ze 70. let. Pokud se týká mně, je dobrý konec ten nejlepší.
Poetický odpor
Jan a Peter jsou rebelové: vloupávají se do luxusních domů a přestavují nábytek. Nikdy nic neukradnou, nikdo není zraněn. To, co dělají, představuje útok na životy dalších lidí. Kamkoliv jdou, vytváří chaos. Ale chaos se záměrem. Jan a Peter jsou političtí aktivisté. Předvádí formu poetického odporu.

Rozzlobený mladý muž
Ve 20 letech jsem byl jako oni. Byl jsem mladý, rozzlobený muž, který rád křičel "Revoluce!", "Změňte svět!". Nebojovali jsme za poraženou stranu nebo za jedny voliče proti druhým: cítili jsme, že celý ten systém byl špatný. Bylo to špatné pro vykořisťované a bylo to špatné i pro vykořisťovatele. Nebylo to jenom nefér, pro každého to bylo odcizení.
Všichni mí přátelé to cítili stejně, ale nikdo z nás nenašel politickou stranu, se kterou bychom se chtěli spojit. Nechtěli jsme být spoutaní. Chtěli jsme být svobodní, stejně jako Jule.
Žádné jasné odpovědi
Během tohoto období jsem žil ve squatu v Berlíně. Jednoho dne stovky policistů udělali šťáru. Vyhodili moje věci z okna. Zacházeli s námi jako s nebezpečnými kriminálníky. Zničili celou budovu. Byla to hrozná zkušenost. Když jsem to nějak překousnul, slíbil jsem si, že politiku zakomponuji do filmu. Vždycky jsem se zajímal o filmy se sociálním tématem. Obdivuji Michaela Moorea, Mikea Leighe a Costa Gavrase. Občanská výchova je o možnosti politické změny, ale nedokáže podat jasnou odpověď - protože není možné dát jasné odpovědi.

Bohatá společnost
Můj život se od těchto dní změnil, ale ty základní názory zůstaly stejné a moje postavy _ Jan, Peter, Jule _ je sdílejí. Necítíme žádné zábrany dívat se na svět kriticky. Nikdo neřekne "Vstaňte, lidé! To je zvrhlé! Zastavte to!" Pravda je, že pouhých 10 % světové populace patří do bohaté společnosti. Zbývajících 90 % zažívá chudobu, hlad a strádání. Ve světě je dost obilí, aby poskytlo denně 2000 kalorií každému obyvateli. Ale obilí není rozdělováno spravedlivě. 90 % světa strádá a dalších 10 % drží dietu. Každý je nešťastný. Svět by mohl být rajskou zahradou, ale pro většinu lidí to je utrpením.
Lidé, ne zisk
Doufám, že Občanská výchova otevře lidem oči vůči tomu, co ty velké korporace provádějí. Budují ekonomický systém, ve kterém lidské bytosti neznamenají nic a peníze jsou všechno.

Zábava
Celá myšlenka Občanské výchovy je žertovná. Film je plný vtipů. A štěstí. Někde jsem četl, že děti se smějí až 150x denně. Dospělí jen 10x. Takže chci, aby se lidé smáli. Chci, aby šli lidé na film a bavili se.
Generace 1968
Také chci, aby se lidé zamysleli nad svými staršími příbuznými a známými. Žádná neúcta ke generaci 1968. Oni osvobodili společnost a zavedli veliké množství reforem. Ale ti včerejší rebelové se stali dnešními konzervativci. Hardenberg, 50 letý businessman, je příkladem přeměněného radikála. Stal se jedním z těch lidí, proti kterým dříve bojoval. A já myslím, že toto je něco, co se dělo celkem všude. Lidské životy se v průběhu let mění. Stávají se fatálními. Svoji energii směřují na nové cíle, mnohem více osobní cíle. Získávají hloupé odpovědnosti. Stávají se jinými lidmi. Neodvrhnou své staré víry, ale odstoupí od nich bez toho, aniž by si to uvědomili.

Vězni svého vlastního majetku
Dalším tématem filmu je zbavit se strachu. Je důležité skoncovat s úzkostí a obavami o jistotu a bezpečí. Svoboda je mnohem více namáhavá než jistota, ale je také mnohem více vzrušující. Mám zvláštní představu o tom, co to znamená být člověkem. Věřím, že lidé jsou kočovníci. Potřebují být volní. A dnes jen málo z nás je. Většina lidí je jako Hardenberg, zajatec svého vlastního majetku. Někdo jednou řekl: "To, co vlastníš, tě bude jednoho dne vlastnit."
Příběh vyprávěný herci
Ve filmu, jako je Občanská výchova, leží všechno na hercích. Kamera je musí sledovat, takže to vypadá, jako kdyby herci určovali tvar každého záběru. Musí vypadat a cítit se uvolnění, aby se pohybovali tak, jak je jim příjemné. Pozice kamery nemůže nikdy určit, co udělají. Tato představa odpovídá záměru filmu - směřovat ke svobodě, spontánnosti a lehkosti.

Výběr Jana, Jule a Petera
Role Petera byla napsána pro Stipea Ercega, kterého jsem viděl v jednom filmu. Daniela Brühla jsme vzali pro roli Jana až později během natáčení, když se předchozí projekt nezdařil _ což byl ten případ, kdy se na nás osud usmál. Stipe a Daniel jsou skvělá dvojka a Daniel je výborný herec. Vycházeli spolu dobře a měli stejné názory _ takže vše šlo snadněji.
Obsadit roli Jule bylo mnohem těžší. Strávil jsem 8 měsíců hledáním vhodné osoby a pak, když jsem našel Julii Jentsch, tak se Julia právě upsala jiné roli. Museli jsme natáčení posunout o 2 týdny a pak ho rozdělit do dvou období, což bylo příšerné. Ale věděl jsem, že jsme našli skvělé obsazení, perfektní kombinaci herců. Julia je citlivá a křehká, ale také velmi silná. Má vnitřní sílu, kterou s rozmyslem držela na uzdě během první části filmu a pak ji uvolnila. Nikdo jiný by to tak nedokázal zahrát.

Casting na roli Hardenberga
Pro roli Hardenberga, bohatého businessmana, jsem si celkem rychle vybral Burgharta Klaussnera. Věděl jsem, že energie a napětí mezi námi jsou tím pravým. Raději bych přepsal postavu herci přímo na tělo, než bych neobsadil herce, který se mi líbí, protože není vhodný pro tuto roli. A pak, dávám hercům naprostou volnost. Nesou na bedrech tíhu celého filmu. Pro Burgharta to byla celkem nová zkušenost, ale šel do toho s jistotou a během pár hodin využíval veškerý prostor, který jsem mu mohl dát.
Digitální technologie
Bylo to 100% digitální natáčení, s žádným umělým osvětlením. Osvětlení stojí čas, ať už točíte na 35 mm nebo DV ... A rozhodnutí točit výlučně s přenosnými kamerami bylo důležité: Mohli jsme prozkoumat různá místa a dát hercům možnost jít kamkoliv se jim zlíbí. Nakonec jsem končil s něčím velmi mobilním, myslím tím, že kamera doslova tančila kolem herců.

Udržet jednoduchost
Snažil jsem se natočit tento snímek v naprosto stejném stylu jakým jsem dělal můj první film - udržet technické složitosti na minimu. Tak jsem se mohl skutečně zaměřit na herce. Také rozpočet byl s rozvahou udržován na nízké hranici. Více peněz znamená více tlaku. Takto jsem využil malý štáb a byl jsem schopen udržet schéma natáčení tak, jak jsem chtěl _ většinou. Ohromnou výhodou tohoto typu natáčení je, že je rychlé. Můžete natočit něco, co vás zrovna napadne. Titan jednou řekl: "Není umění bez improvizace." Já souhlasím.
Musíte dát prostor náhodám a vždy zachytit ten správný moment. Moje nejlepší nápady přichází během natáčení _ to je, proč potřebuji jemně řečeno flexibilní štáb a herce. Film produkovala moje společnost, y3film, společně se společností Antonina Svobody, rakouského nezávislého producenta, coop99.

Revoluce
U mladých lidí se předpokládá, že budou rebelové. Většinu revolucí zrealizovali mladí lidé _ protože mají tu energii. Čistou energii. Společnost potřebuje tuto energii, aby se rozvinula a obnovila. Někdo se musí ptát na všechno, na co se ptát dá. To, co je dobré, přežije, to, co je méně dobré, se změní. Takže kde je dnes všechna ta energie? Chci, aby lidé přišli na Občanskou výchovu a probudila se v nich revolucionářská horlivost.

Neflákejte se! Vzbuřte se! Může to být zábava.

O hercích

Julia Jentschová

Díky skvělému divadelnímu debutu byla Julia Jentschová vyhlášena časopisem "Theater Heute" nejlepším nováčkem roku 2002. Jentschová studovala na berlínské prestižní Ernst Busch Academy.

Burghart Klaussner

Klaussner studoval na berlínské Max Reinhardt School a hrál aktivně téměř ve všech německých divadlech. Jezdil po Německu se svým programem písní z doby swingu režírovaným Charlesem Trenetem. Klaussner se také objevuje ve filmech natočených pro televizi, např. Ein Goldfish Unter Haien a K3.

O tvůrci

Hans Weingartner

Občanská výchova je Hansův druhý film. Jeho okázalý debut The White Noise (2002) získal prestižní cenu Maxe Ophülse a mnoho dalších cen. Byl také vyhlášen za nejlepší snímek Asociací německých filmových kritiků, stejně jako získal řadu cen pro herce Daniela Brühla v hlavní roli jako mladého schizofrenika.
Rakouský rodák, Weingartner, studoval neurologii na Vídeňské Univerzitě a zvolil si specializaci neurochirurgii na Univerzitě Berlin's Steglitz Clinic. Během studií medicíny (1991-97) začal Weingartner také pracovat jako asistent kameramana. Na Cologne's Academy of Media Arts postgraduálně vystudoval filmovou tvorbu (1997-2001).
DVD
Provedení
Obraz
Zvuk
Čeština
Bonusy

Mluv s ní

6. dubna 2007 v 18:32 stojí to za to!
No tak další z řady shlédnutých filmů ve škole!!!Nedávno byl i v televizi....
Komedie/drama/romantický, Španělsko, 2002, 112 min., od 12 let
Hable con ella / Talk to Her
Kinopremiéra v ČR 5.9.2002 s titulky

Motto
..., miluj ji a možná znovu ožije.

Krátký popis
Příběh přátelství dvou mužů, Benigna a Marca, kteří se poznali za nezvyklých okolností - pří návštěvách v nemocnici, kde oba dochází za svými partnerkami nacházejícími se po úrazech v klinickém spánku. Alicia bývala baletkou a Lydia "torreadorkou". Jak říká samotný režisér, MLUV S NI je filmem o radosti a potěšení z vyprávění příběhu, které jsou tou nejlepší zbraní v boji proti samotě a šílenství.

Režie Pedro Almodóvar Herci Javier Cámara, Darío Grandinetti, Rosario Floresová, Leonor Watlingová, Geraldine Chaplinová, více...

Ocenění
2002, Český Lev, Zahraniční film
2002, Oskar, Původní scénař, Pedro Almodóvar


O filmu
Mluv s ní je nejjnovější dílo Pedro Almodóvara, tvůrce oceněného Oscarem za film Vše o mé matce. Mluv s ní je citlivý příběh o lásce a přátelství mezi dvěma muži, kteří svůj čas tráví v sanatoriu u bezvládných těl svých milovaných, ponořených do klinického spánku. Tentokrát Almodóvar nevypráví o ženách, ale o mužích. Ukazuje rozdílné chování mužů nacházejících se v podobné situaci, ukazuje jak může obrovská láska způsobit překračování lidských hranic, za kterými se skrývá veliké a nedotknutelné tabu. Režisér vypravuje o boji člověka se samotou, nejistotou a šílenstvím. Úžasná kamera, dokonalá hudba a extrémně pravdivé výkony hereček a herců mají lví podíl na tom, že je tento film kritikou považován za Almodóvarův nejlepší. Ve Španělsku film zaznamenal rekordní tržby, v čele filmových žebříčků se film dlouho držel ve Francii, Itálii. Do americké distribuce film zakoupila společnost Sony, tzn. veliká Columbia.
O hercích
Javier Cámara
Uznávaným se stal díky televizní show, ve které vystupoval Seven Lives a rolí ve filmu Santiago Seguara Torrente. Orientuje se ale především na divadlo. U nás je Javier Cámara znám jako představitel jedné z rolí ve filmu Sex a Lucia. Dario Grandinetti.
Narodil se v Argentině, debutoval v roce 1984 ve filmu Darse Cuenta, režiséra Alejandro Dorii. Jeho role v tomto filmu mu přinesla spoustu cen a mezinárodní uznání. Z dalších jeho filmů, ve kterých vystupoval jmenujme The Dark Side Of The Heart, El Dedo En la Llaga, Sus Ojos Se Cerraron. V současné době se věnuje své roli ve filmu Tiempos De Tormenta, režiséra Pedro Olea. Leonor Watlingová
Upozornila na sebe v debutu Pabla Llorcy Todas Hieren. Od té doby už odehrála spoustu rolí ve filmech jako např. La Primera Noche De Mi Vida, La Hora De Los Valientes, La Espalda De Dios. Úspěch zaznamenala také svým účinkováním v TV seriálu Raquel Busca Su Sitio. Talentovaná mladá krev Leonor Watling v současné době dokončuje film Bigase Luny Deseo. S tímto režisérem už spolupracovala na filmu Son De Mar. Rosario Floresová
Nejmladší člen rodiny Floresů (její matka je nejproslulejší tanečnicí flamenga ve Španělsku), postavila svou úspěšnou kariéru na pěvecké dráze a herectví. Poprvé se před kamerou objevila v roce 1982 ve filmu Eloy de la Iglesiase Colegas. Po filmech Dario De Invierno a Chatara se začala naplno věnovat zpěvu. Hlavní role ve filmu Mluv s ní je její velký filmový návrat, díky kterému zaznamenala obrovský úspěch se svou novou deskou Muchas Flores.
O tvůrcích
Pedro Almodóvar
Všestranný umělec, fotograf a skladatel je považován za nejstěžejnějšího španělského režiséra od dob Luise Bunuela. Každý jeho film se považuje za velikou událost. Na svém kontě má filmy jako: Labyrint vášně, Matador, Ženy na pokraji nervového zhroucení, Vysoké podpatky, Kika, Vše o mé matce. Za posledně zmiňovaný film obdržel Almodóvar sošku Oscara a navíc si odnesl hlavní cenu z festivalu v Cannes.
Augustin Almodovar
Je producentem všech bratrových filmů od snímku Ženy na pokraji nervového zhroucení. Augustin Almodóvar je jedním z největších španělských producentů a jeho produkční společnost El Deseo S.A. pomáhá prorazit mladým režisérům, kterým realizuje debuty. Jedněmi z nich byli např. baskický režisér Alex de la Iglesia s filmem Accion Mutante, režisérka Monica Laguna s filmem Tengo Una Casa, nebo Daniel Calparsoro s filmem Pasajes. Všechny tyto snímky dosáhly velkých úspěchů v Cannes. Odborný časopis "Milimeter" zařadil Augustina Almodóvara mezi 50 nejlepších producentů světa. V posledním roce vyprodukovala jeho El Deseo S.A. filmy režiséra Guillermo del Tora The Devil´s Backbone a My Life Without Me režisérky Isabel Coixet. Javier Aguirresarobe
Nejuznávanější španělský kameraman zazářil v poslední době hlavně díky své práci s režisérem Alejandrem Amenabarem na snímku Ti druzí (The Others). Z jeho dalších filmů uveďme např. Dívku tvých snů, Secrets Of The Heart, The Quince Tree Sun. Alberto Iglesias
Toto je jeho čtvrtá spolupráce s Pedro Almodóvarem po filmech The Flower Of My Secret, Live Flesh a Vše o mé matce. Skládal hudbu ke všem filmům Julia Medema _ Cows, The Red Squirrel, Earth, The Lovers Of The Artic Circle a Sex a Lucia. Již čtyřikrát byl oceněn prestižní španělskou filmovou cenou Goya. Působí také jako dvorní skladatel pro National Dance Company. Pepe Salcedo
Je střihačem všech Almodórových filmů, za které také dostal dohromady tři ceny Goya. Spolupracuje ale i s jinými režiséry jako např. Gonzalo Suarez, Jaime Chavarri, Augustin Diaz Yanez. Mluv s ní

Bílá masajka

6. dubna 2007 v 18:07 stojí to za to!

Bílá masajka

Tak tento film sme nedávno viděli ve škole a fakt stojí za to,tak tady máte alespoň krátký obsah atd a dole písničky a video z filmu.Určitě se na tento film podivte-stojí za to!!!
Krátký popis děje
  • Film Bílá masajka pojednáva o mladé ženě, která v roce 1981 odjela s přítelem do Keni na standardní dovolenou. Celé dny si nerušeně užívali lenošení na pláži a na sklonku 14ti denního pobytu při cestě do hotelu potkala jeho. Válečníka z kmene Samburu, který ji učaroval a přesto, že byla v Keni s přítelem rozhodla se ho opustit. Vzápětí se snaží najít svého vytouženého Samburce. Jede do města, které sídlí kousek od jeho rodné vesnice. Tam potkává bělošku, žijící s místním černochem. V jejich domově tráví několik dnů a čeká jestli se Samburec objeví...
  • Více prozrazovat nebudu, nechci vám kazit případný zážitek z filmu.
Další informace najdete pod článkem
Film Bílá masajka
Možná jste v poslední době zahlédli plakáty lákající na film Bílá masajka. My o filmu veděli už delší dobu, a po návratu z dovolené na Slovensku a v České republice v srpnu jsme se chystali zajít hned do kina. Různě vzniklé situace nám v tom ale nakonec zabránili. Řekli jsme si, že počkáme až film vyjde na DVD a pak se podíváme v klidu domova.

V duchu musím děkovat za natočení Němcům

Teď se nám film dostal do pacek a ač jsem osobně mnoho nečekal, velice mile mne překvapil. Musím se podivit minimálně nad tím, že ve filmu nejsou různé módní trendy "potěšíme každého diváka" ala příšerné Hollywoodské happyendy, vyumělkovaně vyhrocené situace z telenovel apod. Celkově film působí příjemně, lidsky, reálně. Velký vliv na to vše jistě má fakt, že film natočili Němci. Každý si jistě dokáže představit situaci jak by film dopadl v USA verzi. Jak já za to v duchu musím poděkovat, že to nedostali do spárů Američani. Jejich "vysokorozpočtové úžasné trháky" a jejich obsahovou prázdnost zná jistě každý.
Film Bílá masajka
Nejen příběh a zpracování filmu je povedené. Hudba, kterou film obsahuje, teď poslední dobou slouží jako pozadí pro mou práci. Rád si ji pouštím a představuji si Keňu. Je příjemně nevtíravá, veselá i smutná a ve filmu krásně podbarvuje situaci. Část filmu kdy jede Carol autobusem africkou krajinou a k tomu hraje optimistická emotivní hudba je veliký zážitek. Moc dobře si pamatuji, když jsme jezdili v Keni také a tato scéna se tomu hodně podobá. Atmosféra vystižená v této sekvenci filmu je přesně to, co je na Keni tak úžasné.
Carol sedí v autobuse jedoucím africkou krajinou a ptá se své sousedky jestli je v pořádku... Černoška se po chvilce dozví, že Carol hledá Samburce do kterého se zamilovala... Po pár vteřinách tuto informaci ví celý autobus a všichni se velice baví... Prostřihy ukazují keňskou krajinu, mávající děti,... opravdu zážitek.

Autorka filmu Corinne Hofmann

Film si na nic nehraje a vcelku reálně popisuje život Corinne Hofmann. Švýcarky, která před téměř třemi desítkami let zůstala v Keni. Po návratu do Evropy napsala tři knihy a podle první je natočený právě film Bílá masajka. Film má tedy reálný základ. Byť se postavy ve filmu jmenují jinak, jedná se o ty samé postavy jako ve třech knihách autorky. Knihy vyšly i v České republice. Jmenují se Bílá Masajka, Zpátky z Afriky, Shledání v Barsaloi.
Tři knihy Corinne Hoffman

Fotografie z filmu

Film Bílá masajkaFilm Bílá masajka

Blekovka č.5 stále pokračuje!!!!

6. dubna 2007 v 15:22 Bleskovky
!!!!!!!!!!!!!!!!Pozorr!!Bleskovka č.5 ještě nemá vítěze!!!!!!!!První 3 vyhrávají!!!!!!!!hotstyle