Bílá masajka

6. dubna 2007 v 18:07 |  stojí to za to!

Bílá masajka

Tak tento film sme nedávno viděli ve škole a fakt stojí za to,tak tady máte alespoň krátký obsah atd a dole písničky a video z filmu.Určitě se na tento film podivte-stojí za to!!!
Krátký popis děje
  • Film Bílá masajka pojednáva o mladé ženě, která v roce 1981 odjela s přítelem do Keni na standardní dovolenou. Celé dny si nerušeně užívali lenošení na pláži a na sklonku 14ti denního pobytu při cestě do hotelu potkala jeho. Válečníka z kmene Samburu, který ji učaroval a přesto, že byla v Keni s přítelem rozhodla se ho opustit. Vzápětí se snaží najít svého vytouženého Samburce. Jede do města, které sídlí kousek od jeho rodné vesnice. Tam potkává bělošku, žijící s místním černochem. V jejich domově tráví několik dnů a čeká jestli se Samburec objeví...
  • Více prozrazovat nebudu, nechci vám kazit případný zážitek z filmu.
Další informace najdete pod článkem
Film Bílá masajka
Možná jste v poslední době zahlédli plakáty lákající na film Bílá masajka. My o filmu veděli už delší dobu, a po návratu z dovolené na Slovensku a v České republice v srpnu jsme se chystali zajít hned do kina. Různě vzniklé situace nám v tom ale nakonec zabránili. Řekli jsme si, že počkáme až film vyjde na DVD a pak se podíváme v klidu domova.

V duchu musím děkovat za natočení Němcům

Teď se nám film dostal do pacek a ač jsem osobně mnoho nečekal, velice mile mne překvapil. Musím se podivit minimálně nad tím, že ve filmu nejsou různé módní trendy "potěšíme každého diváka" ala příšerné Hollywoodské happyendy, vyumělkovaně vyhrocené situace z telenovel apod. Celkově film působí příjemně, lidsky, reálně. Velký vliv na to vše jistě má fakt, že film natočili Němci. Každý si jistě dokáže představit situaci jak by film dopadl v USA verzi. Jak já za to v duchu musím poděkovat, že to nedostali do spárů Američani. Jejich "vysokorozpočtové úžasné trháky" a jejich obsahovou prázdnost zná jistě každý.
Film Bílá masajka
Nejen příběh a zpracování filmu je povedené. Hudba, kterou film obsahuje, teď poslední dobou slouží jako pozadí pro mou práci. Rád si ji pouštím a představuji si Keňu. Je příjemně nevtíravá, veselá i smutná a ve filmu krásně podbarvuje situaci. Část filmu kdy jede Carol autobusem africkou krajinou a k tomu hraje optimistická emotivní hudba je veliký zážitek. Moc dobře si pamatuji, když jsme jezdili v Keni také a tato scéna se tomu hodně podobá. Atmosféra vystižená v této sekvenci filmu je přesně to, co je na Keni tak úžasné.
Carol sedí v autobuse jedoucím africkou krajinou a ptá se své sousedky jestli je v pořádku... Černoška se po chvilce dozví, že Carol hledá Samburce do kterého se zamilovala... Po pár vteřinách tuto informaci ví celý autobus a všichni se velice baví... Prostřihy ukazují keňskou krajinu, mávající děti,... opravdu zážitek.

Autorka filmu Corinne Hofmann

Film si na nic nehraje a vcelku reálně popisuje život Corinne Hofmann. Švýcarky, která před téměř třemi desítkami let zůstala v Keni. Po návratu do Evropy napsala tři knihy a podle první je natočený právě film Bílá masajka. Film má tedy reálný základ. Byť se postavy ve filmu jmenují jinak, jedná se o ty samé postavy jako ve třech knihách autorky. Knihy vyšly i v České republice. Jmenují se Bílá Masajka, Zpátky z Afriky, Shledání v Barsaloi.
Tři knihy Corinne Hoffman

Fotografie z filmu

Film Bílá masajkaFilm Bílá masajka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama